“Latvijas skolas soma” turpina izglītot

Jau vairākus gadus Saulkrastu novada skolēniem tiek dota iespēja piedalīties Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātēs. Neskatoties uz nedrošo epidemioloģisko situāciju valstī, Saulkrastu novada vidusskolas skolēni arī 2021./2022. m.g. izbaudīja dažādas projekta piedāvātās aktivitātes. Protams, ne viss iecerētais izdevās, jo tika izsludināta ārkārtas situācija, bet bija gan izglītojošas rudens pastaigas, gan koncerts, gan Ziemassvētku teātra izrāde.
Projekta aktivitātes šajā mācību gadā tika uzsāktas jau septembrī, kad 4. – 12.klašu skolēni Turaidas muzejrezervātā piedalījās orientēšanās spēlē “Tūkštošgades stāsts”. Skolēni meklēja, izzināja, domāja, radoši darbojās, atrodot norādītos kontrolpunktus. Netrūka ne smieklu, ne pārpratumu, ne negaisa mākoņu, bet pēc ilgās mājsēdes skolēni un klašu audzinātāji atkal visi kopā varēja aktīvi darboties.Šo ārtelpu aktivitāti paguva izbaudīt visas mērķgrupas,bet sākumskolas klasēm, kurām bija paredzēts pasākums iekštelpās – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā programma “Ja es būtu grāmata” – aktivitāte diemžēl izpalika valstī noteiktās ārkārtas situācijas un epidemioloģisko ierobežojumu dēļ. Nacionālo bibliotēku apmeklēt paguva tikai .d klase.
Savukārt 8. b klase Imanta Ziedoņa muzejā piedalījās izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”, kas balstīta uz I. Ziedoņa pasaku motīviem, jauniešiem interesantā aranžējumā. Pasākums bija paredzēts 8.-11. klasēm.
12.klasei bija plānots patriotisks un īpaši nozīmīgs brauciens uz Brālu kapu memoriālu, Melngalvju namu un ekskursija Brīvības pieminekļa iekštelpās, bet diemžēl arī tas bija jāatceļ. Cerams, ka to vēl izdosies realizēt.
Ārkārtas situācijai pagarinoties, no izbraukuma pasākumiem nācās atteikties, tomēr tas nemazināja ne bērnu interesi par kultūru, ne iespējas šo interesi apmierināt – skolēniem digitālā formātā bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi un Jāņa Moiseja Ziemassvētku koncertu “Ziemassvētku pasaka”, kas ļāva ieklausīties skaistākajās ziemas pasakās un mūziklos. Kāda klase sekoja līdzi drosmīgās Sarkangalvītes gaitām izrādē “Sarkangalvīte un vilks”, citi izbaudīja ziemas priekus ar izrādi “Sudraba slidas”, bet vecākie skolēni iedziļinājās izrādē “Indrāni”.
Skolēni, kā pateicību par lielisko iespēju apmeklēt “Latvijas skolas somas”pasākumus veidoja zīmējumus un aprakstus, papildinot projekta unikālo karti skolas Zvejniekciema ēkā.
Jaunais gads mums noteikti sniegs ne mazumu izaicinājumu, un iniciatīvas “Latvijas skolas soma” sniegtā kultūrdeva pavisam noteikti palīdzēs uzvarēt tajos!

Sigita Kliedere, Saulkrastu novada vidusskolas sociālais pedagogs