“Latvijas Skolas soma” pasākumi 2024

Saulkrastu novada vidusskolas skolēniem arī 2024./2025.mācību gadā būs iespēja apmeklēt Kultūrizglītības programmas “Latvijas Skolas soma” pasākumus. Šajā pusgadā klases ir aicinātas iepazīties ar latviešu kino un apmeklēt Latvijā senāko un greznāko kinoteātri “Splendid Palace”. 24.septembrī iepazīt un noskatīties latviešu animācijas filmu “Straume” devās 2a, 2b, 2c, 4e, 4d, 8e un 8d klases skolēni un pedagogi. Seansa laikā skolēniem bija iespēja tikties ar filmas režisoru Gintu Zilbalodi. Pēc filmas 8d un 8 e klases devās izzinošā ekskursijā iepazīt kinoteātri un tā radošo komandu. “Filma tapa četrus ar pusi gadus un tajā nav dialogu. Tās pasaules pirmizrāde notika 2024. gada 22. maijā, 77. Kannu kinofestivālā, kur tā kļuva par vienu no festivāla favorītēm gan skatītāju, gan kritiķu vērtējumā. Tā ir pirmā latviešu filma, kuras izplatīšanas tiesības iegādātas gandrīz visos pasaules reģionos.”

Savukārt 4e un 4d klases pirms kino vēl devās uz Vēstures un kuģniecības muzeju, kur aplūkoja pastāvīgo ekspozīciju un piedalījās meistarklasēs “Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem uz eiro”un “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Domā”.