Kas ir meiteņu izaugsmes programma “Future Heroes”

30. aprīlī Spīķeru koncertzālē notika Future Heroes 2. sezonas apbalvošanas ceremonija. Tajā piedalījās arī mūsu skolas skolnieces Zane Babrāne, Annija Vītola un Sofija Veismane.
Par to, kas ir šī organizācija un kāpēc skolnieces izvēlējušās tajā iesaistīties, jautājām Sofijai Veismanei.
Lūk, ko Sofija mums pastāstīja: “Es piedalos meiteņu izaugsmes programmā “Future Heroes”. Tā ir izaugsmes domāšanas virzīta vadības un uzņēmējdarbības programma meitenēm 14-17 gadu vecumā. Tās mērķis ir atraisīt savu potenciālu un radīt pozitīvu ietekmi pasaulei. Programmu īsteno Valsts Izglītības centrs (VISC) sadarbībā ar British Council Latvia.
Nākotnes varoņu programma organizēta saskaņā ar Future Heroes global kustību, kuras galvenā mītne atrodas Igaunijā. Šajā programmā ar savu komandu izveidojām projektu ”Pielaiko nākotni”.Projekta ideja ir palīdzēt jauniešiem atrast savu nākotnes profesiju. Daudziem jauniešiem nākotnes izvēli nosaka vecāki, tas apstiprinājās arī mūsu veiktajā aptaujā, proti, katram piektajam jaunietim nākotnes profesijas izvēli nosaka vecāki.
Komandā esam trīs meitenes. Anastasija, Elīza un Sofija. Esam iepazinušas pilota un stjuarta profesijas, apmeklējot AirBaltic.Tāpat interesanta pieredze bija IT programmu vadītāju “Google” zoom tikšanās laikā, kā arī sarunājoties ar būvniecības uzņēmuma SIA “Velve” vadītāju, galveno žurnāla “UNA” redaktori un sabiedrisko attiecību un PR speciālistu no “Réputé”
Programmas laikā iemācījos, ka bez pamatīga darba neviens projekts nevar būt kvalitatīvs. Katrai mājai ir vajadzīgs labi ieliets, no labiem materiāliem pamats, kas spēs kalpot ilgi. Tāpat ir projektiem, tiem nepieciešams labs pamats un jāspēj izlīdzināt trūkstošos posmus.